tel1. +48 517 190 138 | tel2. 503 966 277 | tel3. +48 501 46 48 10 | pon-pt w godz. 10:00-18:00
e-mail: info@podrozesylvia.pl

Legendarne Bieszczady!

Bieszczady piękne są o każdej porze roku – wiosną, gdy wybuchają zielenią; latem, kiedy możemy podziwiać piękne krajobrazy i bezpiecznie poruszać się po szlakach turystycznych; jesienią, kiedy możemy cieszyć wzrok mieniącymi się kolorami lasów i złotem górskich połonin; zimą – kiedy wszystko okryte jest grubą kołdrą ze śniegu. Polskie Bieszczady to zaledwie mały, najbardziej na zachód wysunięty skrawek magicznych Karpat Wschodnich. Są nie tylko atrakcją przyrodniczą, ale też zjawiskiem kulturowym i legendarnym. Burzliwa historia tego regionu sprawiła, że do dziś znaleźć można pozostałości wsi pochłonięte przez przyrodę. W wyludnione góry i doliny ściągali przez wiele lat ludzie, którzy szukali spokoju duszy i miejsca do osiedlenia się. Bieszczady, choć położone na wschodzie Polski były polskim „dzikim Zachodem”. Do dziś możemy spotkać ludzi – legendy, zwanych Bieszczadzkimi Zakapiorami i słuchać z zaciekawieniem ich niesamowitych opowieści…
Na terenie Bieszczad znajduje się Park Narodowy, który jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym w Polsce. 80 proc. jego powierzchni pokrywają lasy, w których żyją wilki, rysie, orły, żubry, łosie i oczywiście niedźwiedzie.
Największą atrakcją przyrodniczą Bieszczad są wysokogórskie łąki, zwane połoninami. Wszystkie połoniny objęte są ochroną i leżą w granicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Najwyższym szczytem Bieszczadów jest Tarnica – 1346 m n.p.m.
Sieć znakowanych szlaków obejmuje najbardziej atrakcyjne partie gór, ale każdy szukający samotności znajdzie tu wiele zakątków, gdzie ciężko natknąć się jeszcze na turystów (choć z roku na rok jest z tym ciężej).
Jeśli chcecie usłyszeć wiele legend o Bieszczadach i poznać ten wspaniały, bardzo klimatyczny zakątek Polski, zapraszamy na wakacyjną wycieczkę w terminie 26-30.06.2021.