tel1. +48 517 190 138 | tel2. 503 966 277 | tel3. +48 501 46 48 10 | pon-pt w godz. 10:00-18:00
e-mail: info@podrozesylvia.pl

FAQ

Co organizujecie?

Organizujemy wycieczki autokarowe i samolotowe po Polsce, Europie i świecie. Są to zarówno wycieczki jednodniowe, kilkudniowe i kilkunastodniowe. Najczęściej wycieczki kilkunastodniowe połączone są z wypoczynkiem.

W jaki sposób mogę zarezerwować wycieczkę ?

Zapraszamy przez e-mail oraz do kontaktu telefonicznego. Wszystkie formalności związane z wyjazdem załatwiamy drogą elektroniczną. To pozwala zaoszczędzić Państwa czas.

Jaka wymagana jest wysokość zaliczki?

Zwykle zaliczka przy podpisaniu umowy wynosi mniej niż 30% wartości imprezy turystycznej.
COVID-19 w 2021 roku na większość wycieczek zagranicznych zapisujemy Państwa bez wpłaty zaliczki. Kiedy będziemy wiedzieć, że można bezpiecznie wyjechać na proponowany przez nas kierunek, będziemy kontaktować się z Państwem w celu potwierdzenia chęci uczestnictwa w danej imprezie turystycznej i wówczas będziemy podpisywać umowy i prosić o ewentualną wpłatę zaliczki.
Na wycieczki po Polsce zaliczka wynosi 30% wartości imprezy turystycznej.

Kiedy należy dokonać dopłaty do całości imprezy turystycznej?

Dopłaty należy dokonać na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Co zawiera ubezpieczenie turystyczne?

Każdy uczestnik ubezpieczony jest od następstw nieszczęśliwych wypadków na wycieczkach po Polsce. Podstawowe ubezpieczenie NNW wynosi 5.000 PLN lub 10.000 PLN (kwota ubezpieczenia podana jest w umowie i programie imprezy turystycznej).
Na wycieczkach zagranicznych podstawowe ubezpieczenie wynosi od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW 2000 EUR, koszty leczenia KL 10.000 EUR lub 20.000 EUR lub 30.000 EUR (kwota ubezpieczenia podana jest w umowie i programie imprezy turystycznej). Jeśli np. kwota ubezpieczenia wynosi KL 10.000 EUR to uczestnik może podnieść tą kwotę ubezpieczenia za dodatkową opłatą.
KAŻDY UCZESTNIK WYJAZDU UBEZPIECZONY JEST OD CHORÓB PRZEWLEKŁYCH i OD KOSZTÓW LECZENIA CHOROBY COVID -19.

Czy mogę kupić dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej?

TAK. Mogą Państwo wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Ubezpieczenie to daje możliwość rezygnacji z imprezy turystycznej z powodów wymienionych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Kontynenty AXA Ubezpieczenia TUIR S.A. i wynosi 5,6 % wartości ceny imprezy turystycznej. W przypadku spełnienia przesłanek z OWU AXA zostaje zwrócona w całości kwota wpłaconej ceny imprezy turystycznej.

Co jesli dokonam rezerwacji i impreza nie będzie mogła się odbyć z powodu pandemii i biuro odwoła wycieczkę?

Wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone w ciągu 14 dni.

Czy będą wymagane testy na Covid-19?

Jeśli którykolwiek z krajów naszej podróży będzie wymagał wykonanie testu jako warunek wjazdu, uczestnik wyjazdu zostanie wcześniej o tym powiadomiony. Ewentualne testy uczestnicy wykonują we własnym zakresie. Programy imprez turystycznych publikowane są z dużym wyprzedzeniem, a przepisy zmieniają się bardzo często na różnych destynacjach. Dbamy jednak o to, żeby Państwo na bieżąco przed wyjazdem byli informowani o przepisach panujących w danym państwie. Może np. okazać się, że obecnie jakieś państwo, gdzie organizowana jest wycieczka wymaga testu, a do czasu wyjazdu ten wymóg będzie zdjęty.

Czy noszenie maseczek będzie obowiązkowe?

Uczestnicy będą zobowiązani do przestrzegania obowiązujących procedur sanitarnych. O szczegółowych procedurach panujących w danym państwie, do którego organizowana jest wycieczka będą Państwo informowani przed wyjazdem.