tel1. +48 517 190 138 | tel2. 503 966 277 | tel3. +48 501 46 48 10 | pon-pt w godz. 10:00-18:00
e-mail: info@podrozesylvia.pl

Bajeczna Barcelona – stolica Katalonii !

Barcelona jest stolicą Katalonii i położona jest bajecznie nad Morzem Śródziemnym. Kojarzymy ją głównie z ciepłego klimatu, wyjątkowej architektury i Klubu Sportowego FC Barcelona. Jest miejscem wypełnionym po brzegi atrakcjami, które koniecznie trzeba zobaczyć.
Jedna z legend głosi, że za powstanie Barcelony odpowiedzialny jest sam Herkules.
Dziś Barcelona stanowi drugie pod względem wielkości miasto w Hiszpanii. Dzięki temu, że znajduje się nad Morzem Śródziemnym, posiada także jeden z największych portów morskich w Europie.
Barcelona to również miasto sportu. Jest siedzibą Klubu Sportowego FC Barcelona i posiada stadion Camp Nou. W 1992 roku w Barcelonie odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie i co roku odbywają się wyścigi Formuły 1.
Barcelona jest najczęściej kojarzona jednak ze swoją architekturą. Rozsławił ją pod tym względem słynny architekt Antoni Gaudi. Zaprojektował wiele spośród najważniejszych zabytków Barcelony. Najbardziej kojarzony z miastem jest kościół La Sagrada Familia. Inne Jego dzieła to Ogród Park Guell oraz budynki Casa Batllo i Casa Milà. Ta ostatnią widzieliśmy m.in. w filmie Vicky Cristina Barcelona (reż. Woody Allen).
Zwiedzając Barcelonę, koniecznie należy odwiedzić także dzielnicę gotycką o nazwie Barri Gotic. Znajdziemy tam wiele pozostałości po czasach rzymskich (na przykład fragmenty muru, którym otoczone było stare miasto). Najsłynniejszą ulicą Barcelony jest La Rambla, która prowadzi do samego centrum miasta.
Większość z tych atrakcji zobaczycie podczas naszych wycieczek do Hiszpanii w terminie 28.04-09.05.2021 (majówka) oraz 26.06 – 06.07.2021. Serdecznie zapraszamy! 🙂