tel1. +48 517 190 138 | tel2. 503 966 277 | tel3. +48 501 46 48 10 | pon-pt w godz. 10:00-18:00
e-mail: info@podrozesylvia.pl

Odkrywamy Opolszczyznę – bajkowy Zamek w Mosznej!

Bajkowy Zamek Moszna 😍
O Zamku w Mosznej krąży wiele legend…. Zawiła jest również historia powstania tej bajecznej budowli.
Dziś, słynący z blisko 100 wież (jest ich dokładnie 99) i 365 pomieszczeń, zamek swym niesamowitym urokiem i bajkową architekturą, a także rozległym parkiem ze starymi dębami, lipami oraz azaliami czaruje przybywających w to piękne miejsce turystów. Do teraz skrywa on wiele tajemnic, które czekają na odkrycie…
Zamek znajduje się w województwie opolskim, ok. 30 km od stolicy tego regionu, czyli Opola i stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych Opolszczyzny.
Cały zespół pałacowo – parkowy od połowy XIX wieku do końca II wojny światowej był rezydencją niemieckiego rodu Tiele-Wincklerów, którzy rozbudowali zamek nadając mu bajkowy styl. Po wojnie różnie się układały losy zamku (pałacu) aż do czasów obecnych, kiedy znów odzyskuje dawną świetność i wita w swych progach turystów z Polski i za granicy.
Poza wieżami, pałac w Mosznej słynie też z pięknych, kolorowych krzewów azalii i rododendronów – osiągających olbrzymie rozmiary, które znajdują w wielu miejscach w parku. Każdego roku w maju odbywa się w zamku Muzyczny Festiwal Kwitnącej Azalii – jest to festiwal muzyki klasycznej. W pobliżu parku napotkamy też nekropolię dawnych właścicieli Mosznej. Warto również odwiedzić Stadninę Koni Moszna, w której hoduje się konie olimpijskie. Przez lata w zabytkowych wnętrzach zamkowych znajdowało się Centrum Terapii Nerwic. Szpital od pewnego czasu przeniesiono do nowo wybudowanego obiektu, a w zamku Moszna powstał hotel i restauracja, natomiast wnętrza zamkowe udostępnione zostały do zwiedzania. Nareszcie ten piękny obiekt jest wykorzystany w sposób, do jakiego najlepiej się nadaje. Jeśli chcecie odkryć tajemnice zamku Moszna oraz poznać jego historię serdecznie zapraszamy na wycieczkę na Opolszczyznę. 😍🍀 Znajdź nas na FB: